Diş sektöründe en çok sorulan sorulardan biri bir günde implant tedavisi yapılır mı sorusudur. İmplant Sanatı’nın uzman hekimleri olarak bir günde implant yapılır mı sorusunu sizler için cevapladık.

Teknoloji çağında imkansız denen bir şey neredeyse kalmadı. Bu yüzden diş sektöründe de bir günde implant yapılabilmektedir. Bunu şöyle açıklayalım;

Bir Günde İmplant İçin Bol ve Kaliteli Kemik Şartı

Belirli şartlar bir araya geldiği zaman implant uygulamasının akabinde, aynı gün alınacak ölçü sonrası implantın üzerine istenilen diş yapılabilinir. Bu işlemi yaparken implantın kemik ile kaynaşmasını beklemenize de gerek kalmaz. Ancak söz konusu bu işlemin uygulanabilmesi için başta dediğimiz gibi belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu şartların en önemlisi ise bol ve kaliteli kemik dokusuna sahip olmanız gelmektedir. Kemik ne kadar çok kalınsa ve hacimliyse b ir günde implant ve hatta üzerine diş kaplaması yapımı mümkün bir şekle gelir.

Eğer dişiniz yeterli kalınlıkta ve hacimde değilse yapılan bir günde implant ve aynı gün üzerine diş koyulduğunda bu işlem aynı gün implantın başarı oranını düşürür. Daha da detaylı açıklayacak olursak; kemik ile iyi bir tutunma sağlanmadan üzerine yapılan implant hareket eder ve bu hareketin ardından söz konusu implant tedavisi başarısızlıkla sonuçlanır. Ancak bu riskli duruma düşmemek için implant uygulaması sonrası kemik ile başarılı bir birleşmenin sağlanması amacı ile 2-3 ay gibi bir sürenin geçmesini beklemek gerekir.

Uzman Hekim Tecrübesi

Diğer bir şart ise tedaviyi yapan uzman hekimin tecrübesidir. Bu iki şart bir günde implant için en önemli şartlardır.

Sonuç olarak bir günde implant tedavisi yapılması mümkündür. Ancak öncesinde İmplant Sanatı kliniğimize gelerek gerekli kontrollerin tarafımızca yapılması gerekmektedir.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…