Diş Beyazlatma Uygulaması Hakkında Merak Edilenler!

Herkes ışıl ışıl parlayan ve göz alıcı olan dişlere sahip olmak ister. Çünkü kişinin kendine olan güveni, estetik ve korkusuz bir gülüşten geçer. Dişiniz ne kadar beyazsa o kadar pozitif ve bir o kadar da öz güvenli olursunuz. Diş beyazlatma uygulaması burada devreye girer.

Her insan doğuştan gelen bir diş rengine sahiptir. Ancak herkes dişlerinin her zaman bembeyaz olmasını ister. İşte tam bu noktada imdadınıza, gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde aktif olarak kullanılan diş beyazlatma uygulaması gelmektedir.

Diş Beyazlatma Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma dişin rengine bağlı olarak ortalama 2-3 seans arasında değişiklik göstermektedir. Diş beyazlatma uygulaması için önce diş etlerinin zarar görmemesi için koruyucu sürülür. Ardından ise dişlere beyazlatıcı jel uygulanır. Bu uygulama 15-20 dakikalık periyotlarla birlikte üçer defa yapılır. Tabi bu işlemler sonrası dişlerde hassasiyet meydana gelmektedir. Bu durum için korkmanıza gerek yok. Hassasiyet giderici macunla birlikte dişlerdeki hassasiyet sorunu da kısa sürede ortada kalkmaktadır.

Diş Beyazlatma Uygulaması Her Zaman Başarılı Sonuçlanıyor Mu?

Diş beyazlatma uygulaması sonrası en çok sorulan sorulardan biride uygulamanın her zaman başarılı olup olmadığı konusudur. Şöyle ki diş beyazlatma uygulaması sonucu elde edilen beyazlık, hastanın diş renginin kaynağına ve diş yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte, çok büyük oranda iyi sonuç vermektedir.

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?

Hekim gözetiminde yapılan diş beyazlatma uygulamasının, dişler ve diş eti açısından herhangi bir zararı yoktur. Ancak demined dediğimiz gibi diş beyazlatma uygulaması yapıldıktan sonra dişlerde kısa süreli hassasiyet dışında herhangi bir etki görülmemektedir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Sonrası Diş Beyazlığı Ne Kadar Süre Korunabiliyor?

Bu sorunu cevabı aslında kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Şöyle ki; diş beyazlatma uygulaması sonrası dişteki kalıcı beyazlık, hastanın diş yüzeyinin pürüzsüz olup olmamasına, ağzın tükürük yapısına, kahve, çay ve sigara gibi dişe zarar veren ürünlerin tüketim sıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterse de yaklaşık 2-3 yıl sürmektedir.

Kısacası diş beyazlatma uygulaması zararı olmayan, etkili ve kalıcı bir çözümdür. Ancak yine de diş beyazlatma uygulaması hakkında sormak istediğiniz tüm soruları İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimlerine sorabilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…