Diş tedavilerinde en çok kullanılan yöntem, gelişen teknoloji ile birlikte İmplant tedavisi yöntemidir. İmplant tedavisi yöntemi, kemik içerisine kökün yerini tutan vidanın yardımı ile diş eksikliğinin giderilmesidir. İmplant tedavisi için eski vida implant sistemleri etrafında yeni oluşan çene kemiği yani çene kemiğinin implantla kaynaşması sürecidir. Diğer eski sistemlerden farklı olarak ise hızlı implantlarda buna gerek yoktur.

Hızlı implant tedavisi günümüzde en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Hızlı implant tedavisinde çene kemiğinin kaynamasına gerek olmadan, başka bir deyişle diğer implant tedavileri kadar beklemenize gerek kalmadan, işlemin çok kısa bir sürede geçici diş takılarak hızlı implant tedavisi olarak adlandırılan tedavinin bitirilmesi işlemidir.

Hızlı İmplant Tedavisinin Süresi Kaç Gündür?

Ancak hızlı implant tedavisi olması içinde bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bunların başında da hastanın diş kemiğinin kalitesi gelmektedir. Diş ne kadar geniş, yüksek ve sert ise o kadar kalitelidir. Bu da hızlı implant tedavisinin en önemli koşuludur.

Diğer koşul ise, ilk sağlamlığı iyi olan bir implant tedavisinin üzerine diş takılması başarılı bir sonuç verir. Aksi taktirde ise implant tedavisi yapılsa bile, yapılan implant sallanıp düşer ve başarısız olur. Ancak hızlı implantta unutulmaması gereken bir diğer konu ise yapılan bu işlemin geçici bir işlem olduğu ve asıl implantın yani kemiğin geçici implant ile kaynaşması sonucu yeni dişinizin takılacağı gerçeğidir. Bu tedavide de en az 60 gün en fazla 90 günlük bir süreci kapsamaktadır. İmplant Sanatı’nda ise bu süreç çok daha kısadır. İmplant Sanatı kliniğinin uzman hekimlerinin yapacağı gerekli analiz ve çalışmaların ardından bu süre çok daha kısalacaktır.

Kısacası hızlı implant tedavisi için sizi İmplant Sanatı kliniğimize bekliyoruz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…