Kimler implant yaptırabilir sorusu en temel implant sorularından biridir. Ancak kimler implant yaptırabiliri açıklamadan önce implantı çok kısa açıklayalım isteriz. İmplant; vücudun herhangi bir organının yerine konulan ve onun işlevini yürüten materyal olarak bilinmektedir. Diş implantı ise, diş kökü şeklinde olan ve bir vidaya benzeyen bir malzemedir.

Ağız hijyeninin doğru yapılmaması sonucu diş yüzeyleri ve diş eti aralarına yerleşen bakteri plakları haline dönüşen diştaşları nedeni ile dişlerimizi erken kaybedebiliriz. Kronik hastalıklar ve bunlara bağlı rahatsızlıklar ile kullanılan ilaçlarda diş kaybına neden olabilir. Diş kaybı sonucu dişler bu boşluğu doldurmak amacı ile harekete geçer ve bu geçiş ile dişler zaman içinde sıra ile sallanmaya başlar ve bu sallanmalar diş kayıplarının yaşanmasına neden olur. Bu diş kayıpları ise hastanın diş estetiği açısından büyük sorunlar yaşamasına sebep olur.

Kimler implant Yaptırabilir?

– Ağzında hiç dişi kalmamış kişiler implant yaptırabilir.
– Diş eti sorunu yaşayan kişiler implant yaptırabilir.
– Geçirdikleri travma sonucu dişlerini kaybeden kişiler implant yaptırabilir.
– Kemik dokusu zayıf kişiler implant yaptırabilir. Ancak mutlaka hekim tarafından implant tedavisi sırasında besleme yapılması gerekmektedir.
– Ağız estetiği açısından sorun yaşayan kişiler implant yaptırabilir.

Ancak unutulmamalıdır ki büyüme yaşını tamamlamamış bireyler de implant yapılması doğru değildir. Bunu en büyük nedeni çene kemiğinin büyüme yaşını doldurmuş olmasının en büyük gereksinim olmasıdır.

Bu açıklamamızdan sonra eğer hala kafanızda implant ile ilgili sorular var ise İmplant Sanatı olarak bu sorularınızı cevaplayabilir ve sizleri kliniğimizde misafir edebiliriz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…