Lamina diş kaplama fiyatları 2020’de güncellenmiş olmasına rağmen maliyeti çok yüksek bir tedavi değildir.  Ancak genellikle estetik kaygılarla yapılan bir tedavi olması sebebiyle normal klasik diş kaplama tedavilerine göre biraz daha maliyeti yüksektir.  Ayrıca ön dişlere uygulanması ve estetik kaygı ile yapılması sebebiyle kişinin özgüvenini geri kazandıran bir tedavidir.

Lamina Diş Kaplama

Lamina diş kaplama ön dişlerdeki şekil bozukluğu ve deformasyon durumunda doğal dişlere zarar vermeden çok hafif bir aşındırma yapılarak uygulanan çok ince seramikten yapılan porselenlerle kaplanması işlemidir.  Lamina,  diş kaplama özelliği son derece sert bir kaplama oluşu,  yapıştırıldıktan sonra oldukça sert olması,  renk değişimine izin vermemesi,  doğru kullanıldığında uzun ömürlü ve estetik bir gülüş kazandırılması açısından hastalar tarafından tercih edilen bir tedavidir.

Lamina Diş ve Porselen Kaplama

Lamina diş kaplama ön dişlere uygulanması sebebiyle estetik diş hekimliği alanına girmektedir.  Lamina diş kaplama tedavisi öncesinde hastanın tercihine bağlı olarak bir gülüş tasarımı oluşturulur.  Bu tasarıma bağlı kalınarak ön dişlerde çok hafif aşındırmalar yapılarak ince seramik porselenler dişlerin üzerine yapıştırılır.  Ancak yapıştırma işleminden önce ön dişlerin tedavi edilmesi gereken dolgu veya kanal tedavisi gibi sorunlar ortadan kaldırılır ve ön dişlerdeki sorun tamamlandıktan sonra porselenler yapıştırılır.  Porselen lamina diş kaplama son derece doğal görünen ve ışığı geçirgen özelliği sebebiyle son derece mükemmel bir estetik tasarımdır.

Doğrudan Lamina Diş Kaplama

Lamina diş kaplama kısa sürede yapılıp tamamlanması açısından doğrudan lamina kaplama olarak adlandırılır.  Doğrudan lamina kaplama son derece avantajlı çok hızlı ve daha basit olmasıdır.  Ön dişlere uygulanan lamina diş kaplama,  genellikle ön dişlerde bulunan travmatik durumlarda tercih edilir.  Maksimum 2 seansta tamamlanan lamina diş tedavisi olduğu gibi doğrudan lamina diş kaplama tedavisi çok daha hızlı bir biçimde yapılmaktadır.

Lamina Winner Nedir?

Lamina diş kaplama tedavisinin bir diğer ismi lamina winner porselen kaplamadır.  Lamina winner tedavisi ön dişlere uygulanan ve estetik kaygıları ortadan kaldıran kozmetik bir çözümdür.  Lamina yaprak kaplamalarda bu nedenle ön dişlere uygulanan bir tedavidir.  Ön dişlerin hafif aşındırılması ile ön dişlerin ön yüzlerine yapıştırılan görüntü açısından estetik, son derece sağlam ve dayanıklı bir tedavidir.  Hiçbir şekilde renk değişikliği oluşmaz.  Son derece estetik bir gülüş tasarımı kazandırır.  Bununla birlikte hastaya özgüven sağlar.  Porselenden üretilen lamina kaplamalar son derece ince yarı geçirgen bir özelliğe sahiptir.  Tecrübeli hekimler tarafından genellikle estetik diş hekimleri tarafından hazırlanıp yerleştirilmesi sonucunda mükemmel bir görüntü oluşturur.