Lamine diş tedavisi, estetik diş hekimliği konusunda en çok tercih edilen uygulamalardan biri olarak ön plana çıkar. Genel olarak estetik amacıyla kullanılan lamine diş, önde yer alan dişlere çok basit ve hızlı bir şekilde uygulanabilir. Tedavinin temel amacı, dişlerin üzerinin kaplanarak, daha beyaz ve estetik görünümlü dişleri ortaya çıkarmaktır. Bu sayede eskisinden daha estetik görüntü elde edilmiş olur. Estetik açıdan son derece memnun edici bir uygulama halinde olan lamine diş uygulaması, aynı zamanda oldukça doğal bir görüntü vermesiyle de yoğun ilgi almaya devam ediyor.

Laminelerin Ömrü

Lamine dişin ömrü özellikle bu tedavi şeklinden yararlanmak isteyenlerin sıklıkla merak ettiği soruların başında geliyor. Dişlerin kullanım ömrü, hastanın diş temizleme alışkanlıklarına bağlı olup, düzenli bir şekilde diş bakımı yaptıran kişilerin bu uygulamadan daha uzun ömürlü olarak yararlanması söz konusudur. Lekelenmeler ve aşınmalar bu diş türünde kesinlikle görülmez. Son derece dayanıklı bir maddeden yapılmıştır. Durumun bu şekilde olması ise, hastaların sıklıkla sorguladığı dayanıklılık konusunda içinin uzun zamanlı olarak rahat olmasına neden olur. Ancak normal dişlerin kullanımında olduğu gibi bazı alışkanlıklardan uzak durmak lazımdır. Özellikle sert kabuklu kuruyemişler tüketmek, kalem ısırmak, dişleri açacak olarak kullanmak vs. gibi durumlar laminelerin yıpranmasına neden olabilecek durumlar arasında sayılır. Bu nedenle bunlara dikkat ederek, dişlerin daha uzun bir zaman aralığı içinde kullanılması sağlanabilir.

Lamine Diş Uygulaması Neler Sağlar?

Lamine diş tedavisi özellikle gülüş estetiği açısından faydalı bir uygulama olarak ön plana çıkar. Dişler arasında estetik kusur yaratan herhangi bir eksiklik bulunuyorsa, bu sorunun tamamen sona ermesi için bu uygulamadan yararlanılması söz konusu olacaktır. Bu sayede eski çarpık ve eksik görüntünün önüne geçilerek, daha doğal ve estetik bir görünüm ortaya çıkarılabilir.

Öte yandan dişlerde var olan istenmeyen renk değişimleri içinde lamine diş uygulamasından faydalanması mümkündür. Bu sayede diğer beyazlatma işlemleri kalıcı durumda olmadığından dolayı, daha kalıcı olmak üzere bir sonuç alabilir. Bundan Sonraki aşamada ise hastanın diş beyazlığı konusunu kesinlikle kafasına takmasına gerek kalmayacaktır.

Ön dişler ağız bölümünün en çok göze çarpan ve dikkat çeken yerleri arasında bulunur. Lamine diş uygulaması burada var olan sorunların da önüne geçmekte ve daha estetik bir diş yapısı sunmaktadır. Artık bu uygulama sayesinde, ön dişlerde bulunan çarpıklık ve eksiklik gibi sorunları kesinlikle dert etmenize gerek yoktur. Zira son derece kısa bir süreç içinde bu derde dair bir çözüm yolu bulmuş olursunuz.

Dişlerin aşınması aynı şekilde çoğu kişinin bu konuda en büyük sıkıntılarının başında geliyor. Bu sorunu aşabilmek ve daha estetik bir görüntü ortaya çıkarabilmek içinde aynı şekilde lamina diş uygulamasından destek alabilmek mümkündür. Kısa bir zaman dilimi için diş aşınması sorununun önüne geçen bu uygulama, eskisinden daha sağlıklı görünümdeki dişlere kavuşmanıza neden olur.

Lamine diş uygulamasının diğerlerine nazaran diğer ön plana çıkan özelliği ise, ışık geçirgenliğinin bulunmasıdır. Bu şekilde diğer dişlere karşılık olarak daha doğal bir görüntü oluşturur. Aynı zamanda alerjik sonuçlar doğurmaz. Bu nedenle akılda alerji gibi sorulara yer vermeye gerek bile kalmadan herkes tarafından tercih edilebilir.

Lamine diş aynı zamanda uygulanma aşamasından sonra da dayanıklılık konusunda beğenilen sonuçlar verir. Son derece sağlam bir malzeme kullanılarak yapılan bu dişler, uzun süre boyunca herhangi bir sorun yaşatmadan kullanılabilecek bir seçenek halinde bulunur.

Mecidiyeköy Lamine Diş Tedavisi

Mecidiyeköy lamine diş tedavisi kısa bir süre içinde konu hakkında en iyi sonuçlara ulaşmak isteyenler için idealdir. İmplant sanatı önderliğinde yapılacak bu uygulamayı diş şeklinden ve renginden rahatsızlık duyan kişiler doğrudan tercih edebilirler. İmplant sanatı uzman kadrosu ve konu hakkında deneyimi ile implant konusunda doğru bir karar vermenize neden olacaktır. İmplant sanatı sayesinde her açıdan daha mantıklı olacak bu uygulama, dişlerinde hem sağlığı yakalamak hem de estetik bir görüntü elde etmek isteyenlere önerilir. Uygulaması da son derece hızlı adımlar halinde ve kısa süre içinde yapılabilir. Bu nedenle günümüzde çoğunluklu olarak diş estetiklerin de tercih edilen bir yöntem halinde bulunur.

Lamine Diş uygulamasını yaptırdıktan sonra, uygulamadan daha uzun ömürlü olarak yararlanabilmek için hastalara belirli vazifeler düşecektir. Özellikle düzenli bir şekilde ağız ve diş bakımını yaptırmak, lamine diş uygulamasının biraz daha uzun ömürlü olmasına neden olur. Ağız gargarası bu dönem içinde düzenli olarak yapılmalı ve diş ipinden de yararlanılmalıdır. 3 veya 6 aylık bir süreç içinde klinikte diş temizliğinin yapılması, lamine diş uygulaması geçirenlere tavsiye edilen şeyler arasında bulunur. Öte yandan uygulamanın sonrasında diş sıkma, tırnak yeme, diş gıcırdatma gibi olumsuz alışkanlıklarında tamamen bırakılması tavsiye edilmektedir. Ön dişlerle bir şeyler ısırmak, dişleri kullanarak bir şeyler açmak gibi zarar verecek durumlardan da bu dönemde kaçınmak gerekir. Bunlara dikkat ederek, lamine dişlerden çok uzun bir süre boyunca sorunsuz bir şekilde yararlanabilmek mümkün bir hale gelecektir.