İnsanların günlük hayatında en çok bakması gereken konulardan biri de diş sağlığıdır. Buna dikkat edilmediği takdirde, diş sağlığı ve estetiği her geçen gün biraz daha kötüye gidebilir. Bundan dolayı bu konuları düzeltebilmek adına yapılabilecek şeyler ön plana çıkarılmalıdır. Uygulamalar sayesinde ağız içindeki sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması ve yeniden estetik bir görünüm ortaya çıkması sağlanır. Bunun sağlanabilmesi adına zirkonyum diş en çok kullanılan uygulamalardan biri olmuştur.

Beyaz renkli metalin üstüne kaplamanın yapılmasıyla elde edilen dişlere zirkonyum adı verilir. Son zamanlarda estetik adına başarılı sonuçlar veren bu uygulama bu yüzden herkesin yöneldiği bir alan haline gelmiştir. Zirkonyum adı verilen metale kaplanan diş, hastaların bugüne kadar yaşamış olduğu şikayetleri bitirmek açısından idealdir. Bu metalin en büyük özelliği ise, doğal diş görünümü vermesidir. Gerçek dişlerden ayrılmayan bu uygulama aynı zamanda ışığı geçirir bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle diğer uygulamaların aksine biraz daha avantajlı bir yöne sahiptir. Özellikle dişlerinde estetik bir gülüş elde etmek isteyen, ancak yapay bir görüntünün oluşmasından korku duyanlar için doğru bir seçim halinde bulunur.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Bu uygulamanın temel olarak pek çok özelliği bulunur. Bu özellikler sayesinde hastaların bundan sonraki yaşamında sağlık konusunda sıkıntısı çekmesi önlenmektedir. Zirkonyum tedavisi yaptırmanız için en büyük nedenler ise şu şekilde sıralanıyor.

  • Rengi beyazdır. Bu nedenle pek çok insanın isteyip de kavuşamadığı beyaz dişlere kısa yoldan ulaşmayı sağlar. Dişlerde sararmanın kısa sürede önüne geçmek için tercih edilir.
  • Işık geçirgenliği olduğu için doğal dişlerden ayrılmayan bir yapısı vardır.
  • Dişlerin en büyük işlevinin bozulmadan yapılabilmesine olanak sağlar. Çiğneme açısından herhangi bir sıkıntı çekmezsiniz.
  • Sağlıklı bir yapısı bulunur. Alerjik sonuçlara neden olmayacaktır. Bazı kişilerin metale alerjisi olduğundan dolayı, böyle bir tedavi yaptırmak istediklerinde zirkonyum dişe yönelmeleri tavsiye edilir. Buna dikkat edilmediği takdirde ağız içinde pek çok sıkıntının görülebileceğini söylemek doğru olur. Başta iltihaplar olmak üzere, kaşıntı, şişlik gibi pek çok sorun görülebilir.
  • Hassasiyet sorunlarına neden olmayacak bir diş türüdür. Çünkü ısı iletkenliği düşük olduğundan dolayı, ısıyı iletebilir. Böylece ağız bölgesinde soğuk veya sıcaktan dolayı hassasiyet meydana gelmez.
  • Diğer dişlere uyum sağlayan bir özelliği vardır. Çünkü zirkonyum maddesi her rengin üzerine kaplanabilir özelliğe sahiptir. Dişin kendi rengi de kaplamanın etkisini değiştirmeyecektir.

Mecidiyeköy Zirkonyum Diş Tedavisi

İmplant sanatı önderliğinde yapılacak olan zirkonyum tedavisi, güvenilir bir uygulama sonrası uzun ömürlü bir kullanım şekli vaat ediyor. Özellikle Zirkonyum diş tedavisi ne zaman tercih edilmeli, kimler yaptırmalı gibi sorular bu konuda sıklıkla akla gelen soruların başını çekiyor.

Zirkonyum temel olarak estetik amacıyla yapılan bir uygulama olarak ön plana çıkar. Özellikle dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin sıklıkla yararlandığı bir uygulama halindedir. Bazı kişilerin dişleri belli başlı uygulamalar yardımı ile beyazlatılır. Ancak bazı kişilerin dişleri daha ileri tarzdaki beyazlatma uygulamaları gerektirir. İşte ileri derecede beyazlatma tekniklerinde ve ortodonti tedavi istemeyen kişilerde bu uygulamanın kullanılacağını belirtmek doğru olur. Ortodonti tedavi çeşitleri denildiğinde ise, akıllara pek çok uygulama gelebilir. Diş çarpıklıkları, diş ayrılıkları, dönük dişler gibi tedavi çeşitlerinde sıklıkla uygulanan bir tekniktir. Öte yandan daha önceki zamanlarda dolgu yapılmış ancak, zamanla dişlerin renginde solmalar yaşanmış kişilerde sıklıkla bu uygulamadan yararlanmayı tercih ediyor. Bunun yanında gülüş estetiği isteyen kişilerinde bu uygulamadan yardım alması söz konusu olacaktır. Yani özetle İmplant sanatı önderliğinde yapılacak olan zirkonyum kaplama bundan sonraki zamanda daha estetik ve sağlıklı dişlere kavuşmanız açısından idealdir.

Zirkonyum Diş Yaptırdıktan Sonra:

Zirkonyum diş tedavisi sonrası hastaları büyük bir kolaylığın beklemesi söz konusu olur. Çünkü yapılan diğer uygulamalara göre en iyi sonuçları ortaya çıkaran tedavilerden biri olacaktır. Tedavi sonrası ağızda kesinlikle kötü koku oluşmaz. Çünkü bu seçenek doğal dişe en yakın olan tedavi şekli arasındadır. Dişlerle hemen uyum sağlarken, yapay olduğu kesinlikle fark edilmeyecektir. Aynı zamanda hastaların en çok düşündüğü durumlardan biri de tat değişikliği yapıp yapmamasıdır. Bu dişin diğer özelliği de kesinlikle ağız içinde metal hissi uyandırmamasıdır. Bu nedenle gönül rahatlığı içinde uygulanabilir. Öte yandan uzun zamanlar boyunca bile kullanılsa, dişlerde sararma gibi şeylerin meydana gelmesi söz konusu değildir. Kahve ve çay gibi içeceklerden etkilenerek renk değiştirmesi de mümkün değildir.

Zirkonyum dişin gerekli bakımının yapılması halinde, uzun zaman boyunca kullanılması mümkün bir hale gelir. Sağlam bir maddeden yapıldığından dolayı, dişlerde oluşan baskı ve gerilme gibi durumlar kesinlikle olumsuz etki olarak geriye dönmeyecektir. Öte yandan besinlerin çiğnenmesi aşamasında da zirkonyum dişlerden kaynaklı olarak bir sorun ortaya çıkmaz. Alerjik etkileri uygulama öncesinde düşünen kişilerinde bu uygulamada rahat olması söz konusudur. Zira zirkonyum diş kaplattıktan sonraki aşamada herhangi bir alerjik etki ortaya çıkmaz. Bu şekilde uzun zamanlı olarak dişlerin kullanılması mümkün bir hale gelecektir. Hem doğal hem de estetik bir gülüş isteyenlerin bu nedenle tercihi haline gelmeye devam ediyor.