İmplant tedavisi günümüzde oldukça popüler olan diş tedavi yöntemidir. Bu yöntemi daha önceki yazılarımızda uzun uzadıya yazarak, hem implant tedavisinde nelere dikkat edildiğini hem de implant tedavisinin fiyatının nelere göre değiştiği konularında size bilgilendirdik. Bugünkü konumuz ise neden diş implantları tercih edilmeli konusudur.

Gelin, neden diş implantları tercih edilmeli, implantların avantajları neler bunları birlikte görelim.

Neden Diş İmplantları Tercih Edilmeli?

Diş tedavileri konusunda, tedavi seçeneklerine karar vermeniz gerektiğinde, iki alternatif ile karşı karşıya kalacaksınız. Bu alternatiflerin ilki geleneksel yöntemler olurken ikinci tedavi yöntemi ise son dönemlerin popüler diş tedavi yöntemi olan, implantolojik yöntemdir.

İmplantolojik tedavi yöntemi, geleneksel yöntemlere göre, hem daha estetik hem de çok daha fonksiyonel alternatifler sunmaktadır. Özellikle estetik açıdan ve yapılış şeklinden dolayı göze daha sevimli ve hoş gelen implant tedavisi, bu yönlerinden dolayı her vatandaşımız tarafından sıklıkla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

İmplant Tedavisinin Avantajları

Neden diş implantları tercih edilmeli konusuna en güzel cevap implant tedavisinin avantajlarını sıralamaktan geçer. İşte implant tedavisinin avantajları;

– İmplant tedavisinde sağlıklı dişlerin kesilmesine gerek olmaz.
– Diş estetiği yeniden oluşturulduğu için çiğneme fonksiyonu da estetikleşmiş olur.
– Kron, köprü ve protezler çeneye sabitlenir
– Basınca maruz kalınmadığı için zamansız kemik yıkımı engellenir.
– Doğal dişlerde olduğu gibi; konuşma, yemek yeme ve tat alma duyusunda herhangi bir kayıp olmaz.
– İmplantlar çok daha dayanıklı ve sağlamdır.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…