Diş tedavi yöntemlerinden günümüzde aktif olarak kullanılan Porselen Lamina tedavisi hakkında tüm merak ettiklerinizi cevaplıyoruz.

Hem internet üzerinden hem de kliniğimize gelen müşterilerimizin bizlere sıklıkla sorduğu sorulardan biri de Porselen Lamina tedavisinin nasıl bir tedavi olduğu? Porselen Lamina tedavisinin kimlere yapıldığı ve Porselen Lamina tedavisinin hangi durumlarda uygulanamayacağıdır.

İmplant Sanatı kliniği olarak bu sorularınızın hepsini bu yazımızda cevaplandıracağız. Başlıyoruz.

Öncelikle Lamina nedir sorusu ile başlayalım. Lamina, Latince yaprak anlamına gelmektedir. Diş sektöründe ise Lamina tekniği, dişlerin kesilmesine gerek kalmadan sadece ön yüzlerinin 0,3 – 0,7 mm inceltilmesiyle uygulanan ve sağlam diş dokusunun minimum şekilde kaybedildiği tekniktir. Porselen Lamina tedavisi ise bu inceltilen bölgeye porselen diş laminaların yapıştırılması uygulamasıdır.

Porselen Lamina Tedavisi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Porselen Lamina tedavisinin uygulanabilir olması için öncelikle dişlerin, beyazlatma ile netice alamamış olması ve ileri derecede renkleşmiş olması gerekmektedir. Bu madde dışında Porselen Lamina tedavisi ;

– Yapısal formu ve görünüş açısından şekli iyi olmayan dişlerde
– Kırık ya da aşınmış dişlerin düzeltilmesinde,
– Diş sektöründe diastema kapama olarak bilinen ayrık olan dişlerin birleştirilmesinde,
– Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde

Porselen Lamina tedavisi uygulaması kullanılmakta ve kusursuza yakın bir sonuç vermektedir.

Porselen Lamina Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Porselen Lamina tedavisi herkese uygulanabilir bir diş tedavisi yöntemidir. Bu yöntem ile bembeyaz dişlere ve estetik bir gülüşe herkes sahip olabilir.

Porselen Lamina Tedavisinin Uygulanamayacağı Durumlar Nelerdir?

Porselen lamina tedavisi; çene bozuklukları olan, tırnak yeme ve kalem ısırma gibi kötü alışkanlıkları olan ve ileri derecede diş eti çekilmesinin olduğu kişilerde uygulanmaz.

Porselen Lamina Tedavisi Kaç Seans Sürer?

İmplant Sanatı kliniğimize gelen hastamızın diş etlerinde bir tedavi ya da estetik açıdan bir müdahaleye ihtiyaç yok ise, söz konusu tedavi 1 hafta içinde yani 2-3 seans içinde bitmektedir. Ancak eğer bir müdahale söz konusu ise bu süre daha da artmaktadır.

Şimdilik biz gelen tüm soruları cevapladık. Eğer Porselen Lamina konusunda merak ettiğiniz başka sorular var ise bize yazabilir ya da İmplant Sanatı kliniğimize uğrayarak Porselen Lamina tedavisi konusunda detaylı tüm bilgiye sahip olabilirsiniz. Ayrıca daha önce yazdığımız Porselen Lamina Tedavisi konulu blog yazımızdan da diğer konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…