Zigoma İmplant Nedir?

Zigoma implant (Elmacık Kemiği), üst çene kemiğinde implant yapılamayacak kadar erime olan hastalar için önerilerin bir implant tekniğidir. Yaklaşık 4,5 – 5 santimetre uzunluğunda olan ve özel olarak yapılmış implantlar yapılarak kullanılan bu teknik ile hastalarımıza sabit dişler yapabilmekte ve onları yeniden diş sağlığına kavuşturmaktayız.

Zigoma İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Zigoma elmacık kemiği implantı, diğer implant türlerine göre biraz daha fazla bilgi ve hekim becerisi gerektiren bir tekniktir. Bu teknik elmacık kemiği implantının yanı sıra, üst çenesini kaza veya çene tümörü, maksillektomi nedeni ile kaybeden hastalara, protez yapımı için destek olarak da yapılmaktadır.

Zigoma İmplantı Kimlere Yapılmaktadır?

Zigoma implantı yani elmacık kemiği implantı, üst çenesinde yeterli kemiği olmayan, All on Four tekniği uygulanamayacak düzeyde kemik erimesi olmuş hastalara ve sağlıklı her bireye yapılabilmektedir.

Zigoma İmplantın Avantajları Nelerdir?

Zigoma implantın en büyük avantajı yukarıda da belirttiğimiz gibi üst çene kemiği olmadığı için implant yapılamayan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemi olmasıdır. Bu tedavi ile kemik erimesi olan bu tip hastalarda uzun ve pahalı olan yeni kemik oluşturma işlemine gerek duyulmaz.

Zigoma implantın bir diğer avantajı ise; üst çenesinden kaza geçirmiş veya kanser gibi hastalıklar sonunda çenesi çıkartılmış hastalara da güvenle yapılabilmesidir.

Daha fazla detay öğrenmek istiyorsanız; 0546 456 90 91 nolu numaramızı arayabilir ve uzman hekimlerimizden çok daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.