Zirkonyum porselen kaplama tedavisi geniş kapsamlı ve kombine bir tedavidir.  Aynı zamanda hastanın yaşam kalitesini arttıran ve estetik kaygılarını gideren bir tedavidir.  Zirkonyum porselen kaplama fiyatları hastaya göre değişmektedir.  Kullanılan malzeme,  diş hekiminin tecrübesi tedavide kullanılacak farklı uygulamalar,  yapılması istenen tetkikler,  kanal tedavisi yapılıp yapılmayacağı,  dolgu gerekli olup olmayacağı gibi birçok farklılıklar bulunabilir.  Bu nedenle zirkonyum porselen kaplama fiyatlarını önceden belirlemek mümkün değildir. Zirkonyum kaplama fiyatlarını hasta ile doktor karşılıklı konuşarak belirler.

Zirkonyum Kaplamanın Özellikleri

Zirkonyum kaplama önceki tedavilerle mukayese edildiğinde yeni nesil ve en son teknolojiler kullanılarak yapılan tedavilerdir.  Zirkonyum kaplama aynı zamanda estetik açıdan da doğal bir görüntü sunar.  Altyapısı metal olmasına rağmen önceki krom kaplama metallerden çok farklıdır.  Zirkonyum element olarak beyaz renklidir.  Dolayısıyla ışığı geçirgenliği açısından da doğallığı ve estetik görüntüsü vardır.  Yeme,  çiğneme,  öğütme açısından bakıldığında gerek ön dişlerde gerekse arka dişlerde oldukça dayanıklıdır.  Zirkonyum kaplamalarda uzun vadeli kullanım sonunda diş etlerinde morarma ve renk değişikliği olmaz.  Dolayısıyla Zirkonyum kaplamaların deformasyonu diğerlerine göre çok daha azdır.  Uzun ömürlü ve maksimum 15 yıl rahatlıkla kullanılabilen bir tedavidir.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Yaşam Kalitesini Nasıl Etkiler?

Zirkonyum diş tedavisi gerek ağız,  gerekse yüzdeki estetik uyumu bir arada sağlayan ve uzun süre kullanım alanı sunan bir tedavidir.  Bugün günümüzde diş hekimlerinin ve hastaların en fazla tercih ettiği tedavidir.  Yeni nesil tedavi olarak bilinen zirkonyum kaplamalar hastalara sağlam dayanıklı ve estetik bir diş imkânı sunar.  Kullanılan materyaller gerek diş eksikliklerinin giderilmesinde gerekse estetik kaygılar açısından son derece olumlu alternatif sunar.  Dolayısıyla hastanın yaşam kalitesini arttırır.  Görsel kalitesi aynı zamanda estetik gülüş ile tamamlanmış olur.

Zirkonyum Dişlerin Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum dişlerin ömrü oldukça uzundur.  Dayanıklı olmaları sebebiyle diş eti ile biyolojik uyumu sayesinde çok olumlu sonuçlar verir.  Deforme olmuş,  kırık,  birbirinden ayrık veya çarpık dişlerin tedavisinde kullanılan zirkonyum kaplama birçok açıdan tercih edilmektedir.  Zirkonyum kaplama günümüzün en sağlıklı diş kaplama tedavisidir.  Yaklaşık olarak kullanım süresi ağız içi bakımı ve hijyeni doğru yapıldığı sürece 20 yıldır. Çünkü gerek Zirkonyum tedavilerde gerekse implant tedavilerde ağız içi hijyen ve bakımı son derece önemlidir.  Dişlerin kalitesini uzun ömürlülüğünü arttıran, hijyen ve ağız içi bakımdır.  Zirkonyum kaplama tedavilerinden sonra hastanın düzenli olarak günde 2 kez dişlerini fırçalaması,  diş ipi kullanması ve ara yüz fırçası ile dişlerin arasını temizlemesi durumunda uzun yıllar hiç sorun yaşamadan zirkonyum kaplamalar kullanılmaktadır.