Bir önceki yazımızda implant tedavisi üzerinde durmuştuk. Bugünkü konumuz ise diş sağlığında implant tedavisi kadar çok tercih edilen bir başka yöntem olan zirkonyum diş ve zirkonyum diş fiyatları.

Öncelikle zirkonyum dişi kısa bir açıklayarak konumuza başlayalım. Zirkonyum diş; Klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metal yerine uygulanan beyaz renkte bir alaşımdır. Diş yapımında kullanılan ve beyaz renkli bir madde olan zirkonyum, saf mineral hali yerine zirkonya seramiği haline dönüştürülüp kullanılarak özel fırınlarda işlenmektedir. Metal desteksiz kaplamalardan olan zirkonyum diş kaplama, metal destekli kaplamalara göre çok daha doğal bir görünüm sunar.

Zirkonyum Diş Fiyatları

Zirkonyum diş fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu etkenler arasında;

– Zirkonyum diş için kullanılan malzemenin kalitesi
– Klinikte yer alan ve tedaviyi yapacak olan uzman diş hekiminin tecrübesi
– Zirkonyum diş tedavisinde kullanılacak diş tedavi aletlerinin teknolojik yapısı.

gibi maddeler yer almaktadır. Bu maddelerin hepsi aslında zirkonyum diş fiyatları için birer etkendir. Ancak bu etkenlerin dışında bir başka etken daha vardır. Bu etkende Türkiye’nin, diş sağlığı sektöründe Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden olması. Bunun da en büyük nedeni Türkiye’nin zirkonyum diş fiyatlarında diğer ülkelere göre çok daha uygun olmasıdır.

Kısacası zirkonyum diş fiyatları değişkenli gösteren ancak sağlıklı bir gülüşü garanti eden bir yöntemdir.

Zirkonyum Dişin Avantajları

Zirkonyum diş fiyatlarını yazarken zirkonyum dişin avantajlarını yazmamak olmazdı. Zirkonyum diş kaplamanın birçok avantajı vardır. Bunlar;

Zirkonyum diş kaplamalarının ışık geçirgenliğinin metal destekli kaplamalara oranla daha fazla olması nedeniyle diş etlerinde koyu bir renk oluşturmaz. Aynı zamanda da diğer tedavi yöntemlerinden olan metal kaplamalı porselen dişlerdeki, diş eti kenarlarında olması mümkün olan siyah renk yansıması sorunuyla da karşılaşmazsınız.

Estetik ve doğal bir görüntü sunan zirkonyum diş, diş eti sağlığı açısından da önemlidir. Bunun nedeni ise, zirkonyum diş kaplamalar diş etleriyle daha uyumludur ve zirkonyum diş kaplama yapılmış dişlerin etrafında ki diş etinde, diş eti hastalığı görülmesi olasılığı metal destekli diş kaplamalarına oranla çok daha düşük olmasıdır.

Zirkonyum diş kaplama, dişlerin orijinal haline en yakın bir görünüm alması sayesinde daha sağlıklı, daha şeffaf ve daha doğal bir görünüm elde edilir.

Zirkonyum diş kaplama kullanan kişilerin sıcak soğuk hassasiyeti olmaz.

Zirkonyum diş tedavisi, sigara veya başka nedenler ile oluşan lekelenmeleri en aza indirger.

Unutmayın! Korkmadan gülmek herkesin hakkı.

Detaylı bilgi için İmplant Sanatı kliniğimizin uzman hekimlerinden bilgi alabilirsiniz.

Bilgi almak için TIKLAYINIZ!