Diş tedavilerinde en popular tedavi yöntemlerinden biri olan Zirkonyum diş hakkında, son dönemlerde oldukça soru gelmekte. Biz de Zirkonyum diş konusundaki tüm sorulara tek bir makalede yanıt verelim dedik.

İşte Zirkonyum diş hakkında merak edilen tüm sorunlar.

Zirkonyum Diş Neden Tercih Edilir?

Genelde estetik amaçla kullanılan Zirkonyum diş, beyazlatma yöntemleri ile sonuç vermeyen ileri düzeydeki renk değişimlerinin tedavisinde, az çapraşık ve dönük dişlerde, yapısı bozulmuş eski dolgularda, madde kaybının üst düzey olduğu dişlerin restorasyonlarının yapılmasında ve gülüş estetiği sağlamak için tercih edilmektedir.

Zirkonyum Dişin, Diş Eti ile Uyumu Nasıldır?

Zirkonyum, tam anlamıyla diş dokusuyla uyumlu bir malzemedir. Diğer metal destekli olan protezlerde görülen, dişin boyun ve diş etinde morarma gibi benzer sorunlar asla görülmez. Zirkonyum diş, diş eti çekilmesine neden olmaz.

Zirkonyum Diş Ağızda Tat Değişikliğine Neden Olur mu?

Zirkonyumun içeriği metal olmadığı için ağızda herhangi bir kötü koku ya da tat değişikliğine neden olmaz.

Zirkonyum Dişin Ömrü Ne Kadardır?

Zirkonyum dişlerin kontrolleri düzenli olarak yapıldığında, zirkonyum diş tedavi yöntemi uzun süreler boyunca sorunsuz olarak kullanılabilir. Bu yüzden kısa olmamakla birlikte net bir süre verilmemektedir.

Zirkonyum Dişin Estetik Açıdan Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş, sahip olduğu ışık geçirgenliği özelliğinden dolayı normal ve estetik bir yapıya sahiptir. Zirkonyum diş ile metal dişlerdeki opak görüntünün de önüne geçilmiş olunur.

Zirkonyum Dişler Kullanıldıkça Renk Değiştirir mi?

Zirkonyum diş, pürüzsüz ve kaygan porselen yapısından dolayı plak birikimi yapmaz. Bu yüzden dolayı da çay, kahve ya da sigara gibi renklendirici gıdalardan herhangi bir şekilde etkilenme yapmaz.

Zirkonyum Kaplamanın Bakımı Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişler, normal dişler gibi fırçalanır. Bu konuda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Ayrıca her 6 ayda bir uzman hekimlerimizin gözetiminde yapılacak kontrolleri ile birlikte karşılaşılabilecek herhangi bir sorununda önüne geçilmiş olunur.

Zirkonyum Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Zirkonyum diş kaplama her yaşta yapılabilir. Ancak ufak bir hatırlatma yapalım ki 18-20 yaşına kadar gelişim dönemi olduğu için bu dönemlerde çenenin büyümesi ile birlikte aralanmalar olacak olmasından dolayı bu yaşlarda zirkonyum tedavisi yapılması önerilmez.

Şimdilik bize gelen soruların cevaplarını verdik. Ancak bu konuda merak ettiğiniz başka konularda varsa İmplant Sanatı’nın uzman hekimlerine sorabilirsiniz.

Unutmayın! Güzel bir gülüş için önce diş sağlığı…