Zirkonyum kaplama tedavisi öncelikle estetik görüntü de elde etmek için aynı zamanda uzun vadeli ve sağlıklı diş tedavisi sağlayan uygulamadır.  Ayrıca hem uzun ömürlü ve dayanıklı oluşu hem de estetik kaygıları gidermesi açısından diş hekimlerinin ve hastaların en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinden biridir.  Zirkonyum kaplamalar metal destekli kaplamalar olup farklı şekilde uygulanan porselen dişlerdir.  Zirkonyum kaplama tedavisi dayanıklılığı açısından son yıllarda en fazla tercih edilen kaplamalardır.

Zirkonyum Porselen Kaplama Ne Kadar Sağlıklıdır?

Zirkonyum diş kaplama özellikle sağlık açısından son derece etkilidir.  Zirkonyum diş kaplamanın bir diğer önemli özelliği ise hipoalerjenik olmasıdır.  Aynı zamanda ışığı geçirgen özelliği olduğu için son derece estetik durmaktadır.  Önceki yıllarda uygulanan porselen kaplamalar da kaplamanın altına konulan metal kron rengi sebebiyle belli bir süre sonra diş etinde kararma ve morarmalar oluşturur.  Ancak zirkonyumun beyaz renkli oluşu ve ışığı geçirgen özelliği dişetinde böyle bir renk değişikliğine sebep olmaz.  Ayrıca çok dayanıklı ve sağlıklı bir diş kaplamasıdır.  Diğer birçok diş kaplama tedavilerinin içinde en fazla tercih edilen kaplama uygulamasıdır.

Zirkonyum Porselen Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplamalar fiyat açısından farklılık göstermektedir.  Bu hastadan hastaya göre değişiklik gösterse de hekime ve hekimin tecrübesine göre de farklılık gösterir.  Zirkonyum porselen kaplama 2020 fiyatları güncellenmiş olup ilk muayene de bu konuda diş hekiminden ayrıntılı bilgi almak mümkündür.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Zirkonyum porselen kaplamalar tedaviye başladığı andan itibaren maksimum 7 gün içinde tamamlanıp takılır.  Bunun yanı sıra estetik olarak gülüş estetiği tasarımı istenmesi durumunda bu da yapılarak son derece estetik ve sağlıklı kaplama dişlere hasta kavuşmuş olur.

Zirkonyum Porselen Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum kaplama metal destekli kaplamalardır. Ancak önceki geleneksel kaplamalara göre farklıdır.  Zirkonyumun özelliği Işık geçirgenliğinin olmasıdır.  Bu da diş tedavilerinde estetik bir görüntü sağlar.  Aynı zamanda diş etinde renk değişikliği oluşmaz.  Günümüzde estetik gülüş son derece önem kazanmıştır.  Diş hekimliği de bu alanda kendini geliştirmiş ve estetik diş hekimliği gibi yeni bir alan açılmıştır.  Ayrıca Zirkonyum porselen kaplamalar orijinal dişlere en yakın doğal görüntü sağlayan kaplamalardır.

Zirkonyum Porselen Kaplama Zararlı Mıdır?

Zirkonyum diş kaplama her ne kadar estetik açıdan çok aranan ve tercih edilen bir kaplama olsa da aynı zamanda son derece sağlıklı bir kaplama tedavisidir.  Zirkonyum diş etleri ile oldukça uyumludur.  Belli bir süre sonra diş etlerinde renk değişikliği oluşmaz.  Alerjisi olan hastalarda dahi alerjik reaksiyonlar görülmez.  Çünkü Zirkonyum doku ile uyumlu bir maddedir.  Dolayısıyla alerjik reaksiyon Zirkonyum porselen kaplama ile tamamen ortadan kalkar.  Özellikle sıcağa karşı dayanıklı olması ve alerjisi olanlar için de son derece ideal bir tedavi yöntemidir.